Категорії
Лівий банер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини

23 лютого 2017 року Верховною радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».

Законом внесено зміни до Податкового кодексу України, яким виключно для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб надається визначення понять членів сім’ї фізичної особи першого та другого ступеня споріднення. 

Зокрема вводиться такий поділ:

- членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу ІV Податкового кодексу України вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

- членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу ІV Податкового кодексу України вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки. 

Основні зміни, передбачені вищевказаним Законом стосуються оподаткування спадщини, отриманої родичами другого ступеня спорідненості. Закон звільняє від оподаткування податком на доходи фізичних осіб вартість спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення. Раніше Податковий кодекс передбачав звільнення від оподаткування членів сім'ї спадкодавця тільки першої лінії спорідненості. 

Стосовно правил оподаткування доходів від договору дарування вони залишаються тотожними: оподаткування здійснюється за правилами встановленими для оподаткування спадщини. Відповідно за нульовою ставкою буде оподатковуватись дохід, отриманий фізичною особою від прийняття в дарунок майна на підставі договору дарування укладеного між родичами першого та другого ступеня споріднення.

При спадкуванні або прийнятті в дарунок майна нерезидентами, або від нерезидентів застосовується ставка податку 18 % і врахування ступеня споріднення не передбачено. 

Статтю 174 Податкового кодексу України доповнено пунктом 174.8, яким передбачається, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини/дарунків, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом.

Варто зазначити що вказаний Закон застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року платником податків у вигляді спадщини/дарунку.

Начальник відділу взаємодії із субєктами

надання безоплатної первинної

правової допомоги                                                      Марина Кобернюк

 

 

Повернутись
Rada.info Яндекс.Метрика