Категорії
Лівий банер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новини

 

Зміни в антикорупційному законодавстві, які стосуються всіх суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення.

 

       13.05.2014 року Верховною Радою України прийнято та 04.06.2014 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України" (далі - Закон), яким внесені окремі зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільно-процесуального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України, Закону України "Про звернення громадян", Закону України "Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України", Закону України "Про банки і банківську діяльність" та Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

        Так, згідно внесеним змінам до статті 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", які набирають чинності з 1 січня 2015 року, перевірка достовірності зазначених у декларації відомостей здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Для здійснення перевірки достовірності зазначених у декларації відомостей орган протягом десяти днів з дня одержання декларації від суб'єкта декларування надсилає її копію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, під час проведення перевірки достовірності зазначених у декларації відомостей має право одержувати інформацію або копії необхідних документів щодо зазначених відомостей в межах своїх повноважень. У разі встановлення за результатами перевірки недостовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, письмово повідомляє про це спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції, а також керівника органу, в якому працює відповідний суб'єкт декларування. Подання завідомо недостовірних відомостей в декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру є підставою для притягнення суб'єкта декларування до дисциплінарної, адміністративної відповідальності, в порядку, визначеному законодавством.

        Згідно статті 172-6 КУАП, з внесеними змінами, подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" тягне за собою накладення штрафу від ста п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Попередньою редакцією статті штраф у розмірі від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян застосовувався лише за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

       Також вищезазначеним Законом посилено кримінальну відповідальність за злочини передбачені розділом XVII Кримінального кодексу України, згідно внесеним змінам до ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), санкція ч.1 статті передбачає штраф від однієї тисячі до тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк від трьох до шести місяців, або позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Попередня редакція санкції ч.1 вищезазначеної статті передбачала лише штраф від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років.

       Законом передбачено механізми конфіскації коштів, отриманих злочинним шляхом державними службовцями (спеціальна конфіскація).

       Ще однією надзвичайно важливою новацією стало внесення змін до статті 20 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", яка надає можливість громадянам повідомляти органи влади про корупцію в анонімному порядку. Анонімне повідомлення про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" підлягає розгляду у термін не більше п'ятнадцяти днів від дня його отримання, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. Якщо у вказаний термін перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник відповідного органу або його заступник продовжують термін розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

       У разі, підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" керівник відповідного органу вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.

        Розгляд анонімного повідомлення відбувається не згідно Закону України "Про звернення громадян", а згідно Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

         Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави. За наявності загрози життю, житлу, здоров'ю та майну осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, або їх близьких осіб, у зв'язку із здійсненим повідомленням про порушення вимог цього Закону, правоохоронними органами до них можуть бути застосовані правові, організаційно-технічні та інші спрямовані на захист від протиправних посягань заходи, передбачені Законом України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві".

 

        Окрім зазначеного, цей закон передбачає зобов'язання українськими банками надавати інформацію податковим органам щодо вказаних у декларації відомостей при проведенні їх перевірки. Водночас органи доходів і зборів та Військові служби правопорядку позбавляються повноважень складання протоколів про адміністративні корупційні правопорушення.

         Дані новели антикорупційного законодавства стосуються державних службовців та осіб, які надають публічні послуги, в тому числі нотаріусів.

Порядок видачі втрачених, пошкоджених або зіпсованих документів.

            До сьогоднішнього дня існувала проблема,
   якщо людина  наприклад, втратила державний акт  на землю, вона не могла
   зареєструвати право власності на об'єкт  нерухомості.

       За новими правилами, згідно Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень передбачених Постановою Кабінету Міністрів України №868 від 17.10.2013 року для проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, у зв’язку із втратою, пошкодженням чи зіпсуванням  документа заявник подає державному реєстратору реєстраційної служби копію примірника  втраченого, пошкодженого або зіпсованого документа, завірену в установленому порядку органом, який  його видавав, а також оголошення про втрату документа в регіональних засобах масової інформації за місцем розташування нерухомогомайна (крім випадків пошкодження чи зіпсування документа).

 В оголошені повинні бути зазначені назва документа, його номер і дата видачі, на чиє ім’я виданий, яким органом. За результатами розгляду заяви та документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав, державний реєстратор органу державної реєстрації прав проводить державну реєстрацію права власності з видачею свідоцтва на заміну втраченого, пошкодженого чи зіпсованого документа.

   

 

Пенсія по втраті годувальника військового загиблого під час виконання службових обов'язків.

 

Верховна Рада України підвищила членам сімей українських військових, які загинули, виконуючи свій професійний обов'язок.

У разі втрати годувальника-військового під час виконання службових обов'язків члени сім'ї загиблого отримують пенсію на рівні 70% від грошового забезпечення загиблого на одного непрацездатного представника сім'ї. Якщо загиблий містив 2-х і більше членів сім'ї, то пенсія становить 90% від зарплати загиблого, які розподіляються між членами сім'ї рівними частинами.

Підприємці, яких мобілізовано, можуть не сплачувати єдиний податок

 

Відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» та з метою врегулювання питань щодо нарахувань авансових внесків для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи, керуючись ст. 101 Податкового кодексу України, матимуть підстави вважати податковий борг платника єдиного податку, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин), безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню, але при цьому вказана категорія платників повинна буде надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах.

СІМ’Ї «НЕБЕСНОЇ СОТНІ» ТА ПОСТРАЖДАЛІ НА МАЙДАНІ ОТРИМАЮТЬ БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

         Постраждалі учасники масових акцій громадського протесту та члени їх сімей отримають безоплатну правову допомогу. Відповідне розпорядження підписав Міністр юстиції України Павло Петренко.

        «Люди, які ціною власного здоров’я та життя вибороли вільну, демократичну Україну, мають отримати належний правовий захист від держави. Сьогодні я підписав доручення, згідно якого така допомога надаватиметься всім постраждалим під час Майдану та сім’ям Героїв Небесної Сотні», - наголосив Павло Петренко. 

         Зокрема, йдеться про надання безоплатної первинної правової допомоги органами юстиції у питаннях консультацій та роз’яснень, медіації, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру. Окрім того, державні нотаріальні контори безоплатно надаватимуть послуги, пов’язані із оформленням спадщини.

         Міністр доручив забезпечити першочергове надання такої допомоги під час роботи громадських приймалень у взаємодії з державними нотаріальними конторами.
           Також, у разі звернення зазначених категорій осіб у неприйомні дні та години, керівники територіальних органів юстиції мають вжити заходів щодо надання вказаної допомоги.
           У разі виникнення проблем із наданням цієї безоплатної правової допомоги варто звертатися безпосередньо в Міністерство юстиції України, а також на гарячу телефонну лінію: (о44) 486-42-09.

 

 

Я маю право жити на Землі,
Творити, дихати, учитись,
Примножувать багатства всі її,
Своєю Україною гордитись.

    Такими словамирозпочалосявідкрите заняття в дошкільному навчальному закладі № 4 «Малятко» на тему: «Права свої ми знаємо – казковим героям допомагаємо», яке відбулося 11.04.2014 рокуза участю представників Козятинського міськрайонного управління юстиції головного спеціаліста Кобернюк М.В. та провідного спеціаліста Корженівської О.В.

        В дошкільному навчальному  закладі № 4 «Малятко»  вихованню маленьких громадян нашої держави приділяється значна увага, а саме навчанню таких понять: права людини, правові норми, обов’язки.           

        Навчання правам людини – це довготривалий процес і здійснюється він на всіх етапах навчання і виховання дітей.

        Розвиток свідомого ставлення до себе, як самостійної особистості, рівної з іншими людьми, як члена суспільства – одне з основних завдань ДНЗ№4.

       З метою ознайомлення дітей із правами та обов’язками використовуються демонстраційні матеріалина яких зображені права дитини.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Вихованці ДНЗ №4 інсценізували уривки казок «Допоможемо Попелюшці», «Буратіно», «Зайчикова хатка», «Котик і півник» (жодна дитина не має бути скривджена і зневажена). Аналізуючи вчинки героїв казок, діти визначають для себе, які вчинки вважаються поганими і які хорошими, за що можна поважати людину, а за що може бути покарана. У доступній формі дітям даються уявлення про правила праці й поведінки в дитячому садку, вдома на вулиці пояснюється роль людей, які охороняють порядок у місті, у селі, прищеплюється повага до цих людей.

         Вихованці  дошкільного навчального закладу № 4 «Малятко» вправно відповідали на запитання та  показали великій рівень знань своїх прав та обов’язків.

 

 

 

 

 

Rada.info Яндекс.Метрика