Лівий банер

Про молодіжний екстремізм та пільгове забезпечення афганців, чорнобильців і дітей війни

Йшла мова на останньому засіданні громадської ради при Козятинській райдержадміністрації. Перше - зініційоване районною радою ветеранів війни, друге - життям, а точніше, соціальною напругою в суспільстві, викликаною невиплатою задекларованих у законодавстві доплат окремим категоріям пільговиків.
Першим досліджував прояви радикалізму та екстремізму у молодіжному середовищі голова ради ветеранів війни Володимир Бондаренко. З його слів, порушити проблему змусили випадки, коли у місті невідомими були розмальовані свастикою та націоналістичними написами пам’ятник комсомольцям у сквері, підніжжя пам’ятника вождя пролетаріату на центральному майдані та ще ряд об’єктів. Переймався, чи ці написи виникали спонтанно, чи на Козятинщині діють неформальні молодіжні угрупування, з рисами екстремістської поведінки. Націоналістичний екстремізм, переконаний Володимир Бондаренко, найнебезпечніший, і варто займатися його профілактикою. Висловив занепокоєння, що ще зі шкільної лави діти починають палити цигарки, вживати спиртне та наркотики, після чого їх і тягне на екстремальні прояви. Бачив у цьому недопрацювання школи та влади.
Начальник відділу у справах сім’ї та молоді РДА Людмила Коломієць запевнила, що всі біди починаються із сім’ї та телевізійних передач, які переглядають діти за відсутності батьків.
Переконання про те, що школа навчає, а сім’я виховує, було підтримане і відповідальним секретарем районного осередку товариства охорони природи Валерієм Бобрівським. На його думку, найстрашнішим є психологічний екстермізм, коли діти цинічно знущаються над ровесниками. Біда у тім, переконаний, що бути екстремалом у молодіжному середовищі означає забезпечити лідерство серед однолітків.
На щастя, було зауважено, у сільських школах екстремізму немає. А ось профілактувати цей напрямок мала б діюча при виконкомах сільських рад комісія у справах неповнолітніх .
Члени координаційної ради били на сполох. До екстремальних дій молодь штовхає спиртне. То ж боротьбу, переконані, варто вести головним чином із так званими "генделиками", де часто до опівночі просиджують школярі, після чого тягне дітей на екстрим. Голова міської ради ветеранів війни та праці Георгій Акопов переконаний, що у місті з молоддю має краще працювати молодіжний парламент. А ось напрацюваннями в частині боротьби зі згубними звичками серед молоді ділився голова міської організації "За здоровий спосіб життя" Федір Павлов.
Раціональне зерно посіяв представник молодіжної громадської організації "Прорив" Богдан Костюк - долати екстремізм пропонував, направивши його у потрібне русло, зокрема, радикального пропагування спорту.
Обговоривши питання, члени громадської ради розробили ряд рекомендацій органам влади та відповідним службам.
Гарячим було і обговорення другого питання - виплат пільговим категоріям. Голова міськрайонної організації спілки воїнів-афганців Тетяна Драмарецька нарікала, що представлена нею категорія громадян залишилася поза опікою держави, і навіть відвойовані через органи судочинства кошти, афганцям не виплачуються.
Своє невдоволення діями державного керівництва щодо пільговиків висловили також ватажок міськрайонних чорнобильців Юрій Городченко та міськрайонної організації "Захист дітей війни" Всеволод Кривой. Останній настоював, що згідно трактувань Конституційного суду, закон України про держбюджет не має права зупиняти дію інших нормативних актів. А відтак, переконаний, дітей війни незаконно позбавили доплат. Нарікав, що збурює їх і той факт, що судді приймають різні рішення із позивних заяв з однаковим змістом. А навіть, якщо люди виграють суд, їм кошти не повертаються. Свої пояснення надали заступник начальника управління Пенсійного фонду у м. Козятин та Козятинському районі Олександр Ясінський та заступник начальника управління праці і соціального захисту населення Інна Ольбішевська.
Думку з цього приводу висловив і перший заступник голови райдержадміністрації Микола Купчик. Кожен третій житель Вінничини - пільговик. В Козятинському районі 14 тис. пенсіонерів, в той час як працюючих у сільському господарстві майже вдесятеро менше. А відтак відсутні джерела наповнення Пенсійного Фонду. На місцях цих питань не вирішити. Претензії слід адресувати парламентарям, які мають або закладати кошти на проплату пільг, або відмінити їх.

Rada.info Яндекс.Метрика