Лівий банер

Громадська рада на Козятинщині набирає обертів

Нещодавно відбулося засідання Громадської ради при Козятинській РДА, яке провів його голова Валерій Іващенко. Затвердивши рішення попереднього засідання та обговоривши план на 2012 рік, рада заслухала питання, котре найбільше хвилює людей - про реформування медичної галузі на Козятинщині.
На проблему світло пролили керівники медичних установ району.
Головний лікар комунальної установи "Козятинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Козятинської районної ради" Олександр Дзема, зокрема, сказав, що реформування запізнилося на добрий десяток років. У районі смертність удвічі перевищує народжуваність. У світі первинна медицина, яка є найдешевшою, обслуговує 80-90% населення. Донедавна ФАПи та амбулаторії перебували на фінансуванні сільських рад, що створювало труднощі в роботі. Дільничні лікарні, здебільшого, виконують соціальну функцію.
Щодо створення в Козятині госпітальної бази, наголошено, що однією з передумов є те, що госпіталь повинен обслуговувати понад 100 тис. населення, а в місті і районі проживає 66 тис. До складу районного центру медико-санітарної допомоги входить 70 лікувальних закладів, зокрема, 58 ФАПів, 12 амбулаторій сімейної медицини, 3 відділкових лікарні.
В майбутньому бачиться заснування на базі Глуховецької селищної лікарні хоспісу, адже рівень онкозахворювань в районі, у порівнянні з попереднім роком, значно зріс. На базі Комсомольської є доцільність створення лікарні відновного лікування, а на базі Самгородоцької - лікарні планового лікування.
Керівник міської громадської організації "За здоровий спосіб життя" Федір Павлов цікавився проведенням щеплень серед дітей, а голова міської ради ветеранів Георгій Акопов - чи поліпшить реформування якість медичного обслуговування? На що було сказано, що про щеплення дітей слід повідомляти батьків, але робити його варто. А також - реформа має на меті наблизити медицину до людей. Говорилося, що в майбутньому невідома доля залізничної лікарні.
Головний лікар КП "Козятинська районна лікарня Козятинської районної ради" Володимир Гуцол повідав про можливості реформування вторинного рівня медицини, до якого належить очолювана ним лікарня. Матеріальна база і кадровий потенціал дозволяють лікарні, де надається допомога з 46-ти спеціальностей, бути госпітальним центром. 54% лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію, 40- першу. Поліклініку щоденно відвідують 220 відвідувачів. У стаціонарі - 260 ліжок. За рік проведено 2536 операцій, більшість з яких - складні. Дитяче відділення, до якого звертаються за допомогою 30% дітей зони обслуговування залізничної лікарні, виконало план ліжкоднів на 114%.
Охарактеризовано діяльність провідних відділень. Зокрема, пологове щорічно приймає біля 600 пологів. Відремонтовано терапевтичне відділення, у якому 40 ліжок, у цьому році на черзі - неврологічне на 25 стаціонарних ліжок. Інфекційне і відділення швидкої допомоги обслуговують місто і район. Лікарня має 8 спеціалізованих автомобілів. Нещодавно релігійна громада подарувала автомобіль марки "Фольксваген".
Серед проблемних питань - поновлення медичної апаратури, зокрема, апаратів УЗД, потрібен новий рентгенапарат у хірургічний корпус.
Йшлося про харчування та лікування хворих, для невідкладної допомоги яким ліки надаються безкоштовно.
Про перспективу реформування медичної галузі висловив міркування перший заступник голови РДА Микола Купчик, відзначивши, що в усьому світі медицина має рівневий поділ. У нинішньому році бюджет районної охорони здоров’я становить 33 млн. гривень.
Створення у Козятині госпітального округу залежить від влади, медичних працівників та громадськості і наскільки ми зуміємо організувати та забезпечити успішне проведення медичної реформи. Впровадження пілотного проекту з реформування медицини на Вінниччичні розраховане до 2014 року і буде поширене по всій Україні. Районну лікарню на найближчій сесії райради потрібно передати в обласну власність.
На порядку денному - удосконалення оплати праці медичних працівників, ремонт приміщень.
З обговорюваного питання прийнято рішення, у якому йдеться про підтримку реформування медичної галузі та поставлено завдання добиватись створення в Козятині госпітального центру.
На засіданні ради головою районного громадського об’єднання "Союз Чорнобиль України" Юрієм Городченком порушено проблему перевезення пільговиків громадським транспортом.
З цього приводу звучали наступні висловлювання: звернутися до прокуратури; автоперевезення в районі часто не відповідає ліцензійним умовам; дехто прагне відсунути державу від державних проблем.
Микола Купчик інформував, що для перевезення пільговиків району на 2012 рік виділено з бюджету 200 тис. грн. Про випадки порушення інформацію подавати в обласне управління транспорту. У багатьох перевізників техніка добита. З керівником АТП нещодавно була розмова, на якій сказано: або вона працюватиме, або їй шукатимуть заміну.
У прийнятому, з обговорюваного питання, рішенні зазначається: просити райдержадміністрацію узагальнити випадки порушення перевезення пільговиків і клопотати перед управлінням транспорту ОДА щодо позбавлення порушників законодавства ліцензії на здійснення перевезення пасажирів. Також це питання рекомендовано заслухати на одному з наступних засідань Громадської ради.

Rada.info Яндекс.Метрика