Лівий банер

Підсумки виконання у 2012 році завдань першого етапу (2012-2013 роки) реалізації Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки

На виконання Указу Президента України від 20 липня 2012 року №453 “Про план заходів щодо реалізації у 2012 році положень Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки» Нацдержслужбою України опрацьовано та узагальнено інформацію центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо виконання Плану заходів щодо реалізації у 2012 році положень Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки.

Із 22 пунктів Плану заходів, передбачених на 2012 рік, виконано 19, в стадії виконання знаходяться 3. Напрями, за якими здійснювались у 2012 році заходи щодо реалізації Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки, охоплювали питання впровадження нового законодавства про державну службу; професійноїадаптаціївійськовослужбовців, звільнених з військової служби;комунікативнихзаходів, спрямованихна підвищення професійного рівня фахівців, та на розв’язання проблем працевлаштування молоді; підвищення престижу робітничих професій шляхом проведення профорієнтаційної роботи серед молодіта президентськогокадровогорезерву«Нова еліта нації».

На виконання Плану заходів щодо реалізації положень Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки Нацдержслужбою  України в 2012 році забезпечено виконання усіх завдань щодо формування Президентського кадрового резерву«Нова еліта нації».Розпорядженням Президента України від 29 грудня 2012 року №246/2012-рп затверджено список із 60 осіб, зарахованого до Президентського кадрового резерву в 2012 році. На виконання зазначеного розпорядження Нацдержслужбою України затверджено перелік заходів із професійного розвитку осіб, зарахованих до Президентського кадрового резерву, який включає: навчальні сесії, дистанційне та самостійне навчання, літню тренінгові школу, стажування в центральних органах виконавчої влади та за кордоном, участь у міжнародних конференціях з питань реалізації комплексних реформ в державі.

В 2012 році Нацдержслужбою України визначенона конкурсних засадах 25 вищихнавчальнихзакладів, що здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю "Державна служба" галузі знань "Державне управління", яким наданодержавнезамовлення у кількості 1457 слухачів, з них за спеціальностями «Державне управління» – 338 слухачів, «Державна служба» – 1119 слухачів.

З метою роз’яснення норм нового законодавства про державну службу в 2012 році Нацдержслужбою України проведено 220 семінарів, в яких взяли участь 7602 державних службовців кадрових підрозділів центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій, а також проведено 220 семінарів та 6 тренінгів для центральних і місцевих органів виконавчої влади та інших державних органів з метою надання консультативної та методичної допомоги кадровим службам з питань розроблення профілів професійної компетентності посад.

Окрім того, наказом Нацдержслужби України від 20.07.2012 №148 затверджено Методичні рекомендації з розробки профілів професійної компетентності посад державної служби у державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим або їх апараті та наказом Нацдержслужби України від 12.11.2012 №213 затверджено Методичні рекомендації з розроблення профілів професійної компетентності посад державної служби групи І у державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим або їх апараті.

З метою забезпечення оновлення галузевого стандарту Нацдержслужбою України разом із МОНмольдьспорту України затверджено спільний наказ від 20.08.2012 №161/936 «Про склад робочої групи та план розробки галузевого стандарту вищої освіти з підготовки магістрів за спеціальністю «Державна служба» галузі знань «Державне управління». Зміни до Галузевого стандарту стосуються переліку навчальних дисциплін і практик спеціальності 8.15010002 «Державна служба» напряму підготовки «Державне управління» та розподілу змісту освітньо-професійної програми за циклами дисциплін і критеріями нормативності та вибірковості.

З урахуванням виконання Плану заходів на 2012 рік та розробленим проектом Плану заходів на 2013 рік забезпечується виконання першого етапу реалізації положень зазначеної Стратегії (2012-2013 роки).

Матеріали прес-служби
Управління державної служби