Лівий банер

ОСББ. Варто створювати, чи ні?

На сьогоднішній день у Козятинському районі налічується більше двохсот багатоквартирних житлових будинків (будинки, в яких розміщені три і більше квартири - далі БЖБ). Наприклад, в селищі Глухівці багатоквартирний житловий фонд складається із 44 будинків і обслуговується місцевим комунальним підприємством. Відповідь на питання щодо якості обслуговування і ціни послуги залишається за самими мешканцями.
У лютому 2008 року було створено ОСББ “Зоря” (32-х квартирний житловий будинок), який знаходиться по вул. Карла Маркса,143 в селі Козятин. Основною метою створення об’єднання було утримання житлового будинку та прибудинкової території. На даний час це єдине ОСББ в нашому районі. Решта багатоквартирних будинків можна сказати, що кинуті напризволяще, мешканці утримують будинок хто як може.
Практично щодня виникають питання вивезення сміття, очищення вигрібних ям, своєчасного ремонту коминів і оформлення актів їх перевірки (щоб газопостачальна організація не вимкнула газ), ремонту дахів, прибирання і впорядкування прибудинкової території та багато іншого. Хто має вирішувати ці питання?
В першу чергу – це органи місцевого самоврядування. Але в них на це практично немає коштів. Тоді за справу повинні взятися мешканці самих будинків, звісно ж за відповідної підтримки як органів місцевого самоврядування, так і держави.
І єдиний шлях у цьому напрямку – створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
По-перше, хтось має ініціювати питання обслуговування БЖБ як перед мешканцями будинку так і перед місцевою владою. По-друге, цей „хтось” (це має бути ініціативна група мешканців будинку) повинен скликати установчі збори, адже „народження” ОСББ відбувається на установчих зборах шляхом голосування. Позитивне рішення ухвалюється у випадку, коли не менше 2/3 присутніх віддадуть свої голоси за створення такого об'єднання. Новостворене ОСББ обов'язково має обрати голову, членів правління, склад ревізійної комісії та визначитись із назвою об’єднання. Далі - затвердження статуту (є типовий, затверджений наказом державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27.08.2003 №141). Наступним кроком має бути державна реєстрація ОСББ (постанова Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002р. №1521), виготовлення печатки і відкриття рахунку в банку.
Об’єднання є неприбутковою організацією отже ряд податків (в порівнянні із комунальними підприємствами, що надають послуги з утримання житла) не сплачується і кошти, які залишаються можна використати на інші цілі ОСББ. Перелік послуг з утримання БЖБ і тарифи визначає і затверджує ОСББ. В об’єднання є можливість використання за згодою членів ОСББ трудового внеску мешканців замість квартплати (наприклад член об’єднання може виконувати обов’язки слюсаря або двірника і зовсім, або частково не сплачувати квартплату). Об’єднання може використовувати платежі власників нежилих приміщень (наприклад магазин, кафе, офісне приміщення та ін.), які знаходяться у їх будинку для потреб ОСББ.
Усі належні пільги та субсидії по сплаті квартплати та житлово-комунальних послуг для членів ОСББ зберігаються.
Відповідно до Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки» передбачена державна підтримка об’єднань в частині проведення капітального ремонту і реконструкції застарілого житлового фонду, впровадження енергозберігаючих заходів, впровадження використання альтернативних джерел енергії та ін.

Rada.info Яндекс.Метрика